Haber

Bakan Özhaseki: Hatay’ın demografisini, kültürünü ve sanayisini yükseltecek formüller üzerinde çalışıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Hatay’ın demografik, sosyoloji, kültür, sanat ve sanayisini yükseltecek yeni formüller üzerinde çalışıp bunları bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu bizim görevimiz, dedi.

Bakan Özhaseki, deprem bölgesindeki temasları çerçevesinde Hatay İl Afet Uyum Merkezi’nde kentte çalışan protokol ile yürütülen ve yapılması planlanan çalışmaları içeren bir toplantı düzenledi.

Toplantının başında bir açıklama yapan Bakan Özhaseki, Hatay’da yapılan ve devam eden çalışmaları görmek için şehre geldiklerini belirterek, Anadolu’da kurulan 1000 yıllık medeniyetin en büyük felaketiyle karşılaştıklarını ifade etti.

11 ilin depremden etkilendiğini belirten Bakan Özhaseki, 680 bin bağımsız konut, 170 bin civarında depo, iş yeri ve diğer bağımsız birimlerin hasar gördüğünü kaydetti.

850 bin civarında bağımsız birime yardım etmeleri gerektiğini ifade eden Bakan Özhaseki, “Tüm yaraları sarıyoruz ama ruhları geri getiremiyoruz. 50 bin canımızı toprağa verdik. Devlet ve tüm belediyeler olarak deprem bölgesindeydik.” İlk andan itibaren bölgelere koştu.Görünmeyen o kadar çok iş var ki.Hac parası kumbaradaki birikim annelerimiz kolundaki bileziği beyin sarsıntısı bölgesine göndermiş. Böyle bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.. Elimizden geleni yapıyoruz.

“Hatay’ı canlandıracağız”

Vatandaşların merak etmemesini isteyen Bakan Özhaseki, “Bütün yaralar sarılana, zararlar tasfiye edilinceye kadar buradayız ve ‘Devletimizin Allah belasını versin. Derdimiz çok, irademiz var’ diyoruz. Bunları aşacak yapı en değerlisi şehrimizin demografik, sosyolojik, kültür, sanat ve sanayisini yükseltecek yeni formüller üzerinde çalışmalı ve bunları bir an önce hayata geçirmeliyiz. eski canlılığı.Antik bir şehirde yaşıyoruz.Şehir Merkezinde sağlam, tabanında sıkıntı çekmeden mekanları yeniden canlandırmak ve restore etmek bizim görevimiz.Bunun için tedbirler aldık.Bunun için tedbirler aldık. Yeni bir yol haritası ile hayatı nasıl hızlı bir şekilde sıradan hale getirebiliriz, Hatay’da eskisi gibi hareketli bir Hatay nasıl başlayacak.” Biz onun peşindeyiz. Bunu konuşacağız” dedi.

Toplantının ikinci bölümü basına kapalı devam etti. – HATAY

haber-aladag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu